2018 EBA Kurs Kayıtları Ne Zaman?

Son zamanlarda öğrenci ve öğretmenler tarafından yoğun ilgi gören Eğitim Bilişim Ağı (EBA), eğitimin geleceğe açılan kapısı olarak nitelendirilen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur.

Eğitimin sosyal kapısı olan yeni eğitim Ağı EBA, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından her bir bireyin kullanımına para ödemeden sunulan online bir sosyal eğitim platformudur. Ders kitaplarından, dergilerden ses kayıtlarından, videolara kadar farklı kategorilerde eğitsel içerik bulunur. Hem çocuklara, hem gençlere hemde erişkinlere hitap eden EBA kurs kayıtları başladı mı? Eba sistemine giriş nasıl yapılır? EBA ‘ya kimler kayıt yaptırabilir? EBA’da neler vardır? EBA ile ilgili bütün merak edilenler haberimizde…

EBA GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

EBA sistemine giriş, eba.gov.tr resmi web sitesinden yapılır. Kullanıcılar giriş için; e-Okul bilgileri ile giriş, Mebbis bilgileri ile giriş, EBAKOD ve açıköğretim bilgileri ile giriş seçeneklerinden biri ile giriş yapabilir. Giriş prosedürü yapılmadan, sunulan içeriklerin tamamına erişim sağlanamaz. Bunun için sisteme giriş yapılması gerekir. EBA girişi ile kurs müracaat tarihleri içerisinde müracaat da yapılabilir.

2018 EBA KURS KAYITLARI NE ZAMAN?

Eğitim Bilişim Ağı ( EBA)  kurs kayıtları için 2018 yılı müracaat tarihlerinin tamamı belli oldu. Buna göre, müracaatlar 7-18 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak. İkinci dönem dersleri ise 3 Mart 2018’de  başlayacak. Bunun yanısıra yaz dönemi kurslarının müracaatları 18-24 Haziran 2018 tarihleri arasına alınacak ve dersler 2 Temmuz’da başlayacak.

EBA ‘YA KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi üzerinden kurs kayıtlarını yapmak isteyen öğrenci ve öğretmenler merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel ortaokullar, ortaöğretim okulları, özel okullar ve açık öğretim öğrencileri EBA kurs kayıtlarını yapabilir. Bunun için

– Örgün eğitim gören öğrencilerin kurs kayıtlarını yapabilmeleri için bağlı oldukları okullardan şifrelerini almaları gerekiyor.

– Özel öğretim öğrencileri bulundukları ilçedeki kurs merkezinden e-Kurs şifresi alarak müracaatlarını gerçekleştirebilir. Açıköğretim öğrencileri ise halk eğitim merkezlerinden e-Kurs şifrelerini alabilir ve kurs kayıtlarını yapabilir.

EBA’DA NELER VARDIR?

Eğitim Bilişim Ağı, farklı modüllerden oluşur. Bu modüller; kitap, video, dergi, müsabaka ve ses kaydıdır. Haber modülünde; öğrenciler ve öğretmenler tarafından yapılan çalışmalar bulunur. Kitap modülünde; öğrenciler için derslerine yardımcı olacak kitapların PDF ve e-Kitap halleri yer alır. Dergi modülünde; bilim, kültür ve eğitim dergileri bulunur. Video modülünde; öğrencilerin ilgisine yönelik rehberlik, belgesel, şahsi gelişim ve mesleki eğitim videoları vardır.


BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
Yükseköğretim Kurumları Sınavı
SEÇME SINAVI

23 Haziran 2018

Gün

66

Saat

15

Dakika

55

Saniye

43
KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
0
ONLİNE SINAV
10
ADET SORU
27
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER